Naturopasja Centrum Terapii Naturalnych

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna? Czy da się i jak pomóc naturalnie ?


Może jechałeś kiedyś samochodem, płynąłeś statkiem, leciałeś samolotem a tu nagle… No właśnie, ból głowy, mdłości, wymioty, zawroty głowy, zmęczenie, zimne poty. Znasz? Niestety takie objawy bywają nawet u dorosłych osób. Generalnie skąd to się bierze? Otóż jest to swoista anomalia w organizmie. Błędne sygnały dochodzą do mózgu z oczu i z uszu. Słyszymy dźwięki z zewnątrz które są monotonne. Widzimy oczami zmieniające się szybko obrazy. To wszystko rejestruje mózg. Do tego błędnik w uchu jest cały czas stymulowany ruchem pojazdu. Ale co może być pośrednią przyczyną tego?
– przejedzenie, ciężkostrawne posiłki przed podróżą
– odwodnienie
– duży poziom stresu
– zła wentylacja, duszność w pojeździe
– zaburzenie budowy i funkcjonowania ucha wewnętrznego
– z punktu widzenia naturopatycznego też odpowiednie trawienie, stan żołądka i jest za to odpowiada. Jelita oplecione są siecią komórek nerwowych co określa się jako “drugi mózg”.

Jak konkretnie może skutecznie pomóc naturopata?
1. Test irydologiczny – tutaj jak na obrazku pokazują się wszystkie problemy organizmu. Najczęściej zaburzona jest strefa uszu, zatok i mózgu. A więc mamy już pierwszy punkt zaczepienia.
2. Test Vega-test – trzeba znaleźć przyczynę problemu. Najczęściej przyczyną są obciążenia częstotliwościowe w kierunku infekcji w uchu. Co najczęściej wykrywam i co najczęściej stanowi przyczynę?
– borrelia burgorferi
– bacillus spp.
– moraxella
– pacirkowce
– gronkowce
– candida
– trichosporon

3. Informoterapia czyli częstotliwości terapeutyczne nagrane na granulkach. Tutaj terapia zawsze będzie miała kilka filarów:
– działanie objawowe, tak żebyś od razu mógł poczuć działanie i od razu były efekty zmniejszające dolegliwości lokomocyjne
– działanie na przyczynę: stymulacja odporności na konkretne obciążenia które zaburzają działanie błędnika
– oczyszczanie organizmu poprzez stymulację wątroby, nerek i limfy. Każda choroba przewlekła wynika z nagromadzenia się toksyn w organizmie, które trzeba usunąć.
– regeneracja zaburzonych części ciała. Najczęściej jest to błędnik, kanały półkoliste lub nerw przebiegający w uchu. Da się to skutecznie naprawić tak żeby problem lokomocyjny już nigdy nie występował.
4. Terapia metodą Zdenko Domancica. Stabilizacja ciała energetycznego, usunięcie ukrytej infekcji, ukrwienie ucha, zatok i mózgu. Dużo tego, ale nasze ciało posiada sporą zdolność samoregeneracji i właśnie ta metoda pobudza te siły.
5. Plazmoterapia wg. dra Rife’a. Usuwanie przyczyn częstotliwościowych choroby. Tutaj dobieram indywidualne czestotliwości tak żebym byłą pewna że będą działać w 100%. Dodatkowo jako ekstra zabieg połączę lampę plazmową z urządzeniem Healy. Dzięki temu terapie będzie maksymalnie zindywidualizowana i da szybki i bardzo dobry efekt.

Czy mogę jeszcze coś zrobić? Oczywiście że tak ale te 5 powyższych punktów zawsze wystarcza.

No dobrze, ale czy mogę domowymi sposobami jakoś sobie pomóc? Może są na to jakieś zioła czy inne metody?
Oczywiście że tak. Poniżej podam kilka metod które także mogą Ci skutecznie pomóc. Będzie to działanie raczej objawowe ale warto zastosować gdy jedziesz w podróż:
1. Zioła: Imbir lekarski (Zingiber officialis). W sklepie zielarskim możesz kupić kapsułki lub tabletki zawierające 500 mg ekstraktu z imbiru. Pierwszą tabletkę weź na 2 godziny przed podróżą. Kolejne przyjmuj co 2 godziny. Jeśli nie możesz kupić takiego ekstraktu to polecam wypić przed wyjazdem imbirowy napar. Dawkowanie takie jak na opakowaniu producenta.
2. Zioła : Rumianek (Matricaria recutita). Wypij jedną szklankę naparu przed podróżą. Dawkowanie takie jak na opakowaniu producenta. Rumianek poprawia trawienie, łagodzi dolegliwości żołądkowe podczas podróży i zmniejsza mdłości.
3. Zioła: Mięta pieprzowa (Mentha piperita). Wypij nawet szklankę herbaty ekspresowej miętowej. Olejki eteryczne zawarte w zielu łagodzą sygnały z błędnika oraz wspomagają objawy żołądkowe. Dodatkowo mięta Cię rozluźni i poprawi adaptację w pojeździe do zmiany obrazów za oknem.
4. Akupresura. Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską w chorobie lokomocyjnej należy stymulować punkt Osierdzie 6 (P6). Można przykleić na tym punkcie np. małe ziarenko używane w akupunkturze ucha lub gwiazdkę używaną w masażu Su-Jok. Można kupić też specjalne opaski na serwisach aukcyjnych które stymulują właśnie ten punkt.