IRYDOLOGIA
Centrum Skutecznych Terapii "Naturopasja"
Irydologia
czyli test z tęczówki oka
“Jakie są oczy, takie jest ciało” – Hipokrates
Tęczówkę oka stanowi kolorowy pierścień zbudowany z mięśni i tkanki łącznej. Zadaniem tęczówki jest zwężanie i rozszerzanie źrenicy oka co powoduje zwiększanie lub zmniejszanie dopływu światła. Strukturę morfologiczną z kolei tworzą komórki barwnikowe poprzeplatane z włóknami kolagenowymi. Ułożenie włókien kolagenowych składa się na pewien charakterystyczny dla każdego człowieka (i jego stanu zdrowia) niepowtarzalny wzorzec, a jego poszczególne elementy nazywa się znakami tęczówkowymi. W medycynie naturalnej zakłada się, że poszczególne wzorce tęczówkowe połączone są z konkretnymi organami i obszarami ludzkiego ciała. Rozpoznanie tych obszarów na tęczówce stanowi podstawę do diagnozy energetycznej organizmu w medycynie naturalnej. Dziedzina ta nazywa się irydologią i wbrew pozorom ma swoją długą historię. Pierwsze wzmianki o tej metodzie pochodzą już z 1665 r. i zostały zaprezentowane w dziele Chiromatica Medica. Formalnie pierwsze dokumenty z zakresu stosowanie irydologii pochodzą z XIX w. Wówczas węgierski lekarz Ignacy von Peczeli szeroko stosował i rozpropagował tę metodę diagnozy energetycznej. Lekarz też jest uważany za systematyzora określonych obszarów na tęczówce i z jego prac do czasów obecnych korzysta wielu lekerzy i irydologów. W 1893 r., naukowiec ze Szwecji, Nils Liljequist po raz pierwszy opublikował atlas “Diagnoza z oka” w którym po raz pierwszy przedstawiono konkretne mapy irydologiczne z zaznaczonymi połączeniami narządowymi tęczówki. Mapy te powstały na podstawie wieloletniej praktyki autora i wykonania tysięcy diagnoz. W obecnych czasach obserwujemy wprost galopujący postęp w dziedzinie technologii. Zatem i w dziedzinie irydologii nastąpiło zastosowanie nowoczesnej techniki. Obecnie irydolodzy coraz częściej korzystają z kamer o wysokiej rozdzielczości wraz z oprogramowaniem ulepszającym i nieułatwiającym prawidłową diagnozę. W naszym gabinecie używamy najnowszego sprzętu (kamera z rozdzielczością 12 megapikseli) i najnowszego oprogramowanie.
Irydologia stanowi bardzo skuteczne narzędzie do zastosowania w profilaktyce zdrowia. Zamiast likwidować chorobę warto jej zapobiegać i nie doprowadzić do jej wystąpienia. Diagnoza z tęczówki oka pozwala na diagnozę energetyczną osoby chorej, wyznaczenie priorytetów a także (wraz z innymi metodami) na dobór odpowiednich terapii i metod powrotu do zdrowia. Dodatkowo w trakcie cyklu terapeutycznego można kontrolować wyniki działań zaleconych przez naturopatę. Jeśli terapia przynosi rezultaty to zmienia się także całość tęczówki co w pełni koreluje z poprawą samopoczucia klienta.
Czy irydologią zainteresowała się nauka akademicka ?
W 2018 r. w czasopiśmie International Journal of Advances in Science Engineering and Technology przedstawiono system diagnozy irydologicznej pokazujący wzajemne połączenia między poszczególnymi obszarami tęczówki oka a narządami wewnętrznymi. Przeprowadzone badania ukazały, że istnieję aż 70%! zgodność między chorobami wewnętrzni a patologicznymi znakami tęczówkowymi.
W 2019 r. w magazynie International Journal of Innovative Science and Research Technology na podstawie przeprowadzony badań stwierdzono, że irydologia stanowi bezinwazyjną i prostą metodę. Ponadto wykazano, że dzięki irydologii w prosty sposób można określić stan ludzkiego zdrowia. Szczególnie widoczne jest ukazanie na tęczówce oka stanów zapalnych, osłabienia, toksyn w organizmie i niedoborów substancji odżywczych. Dodatkowo odpowiedni wygląd tęczówki świadczy o dobrym stanie energetycznym zdrowia.
W 2020 r. w czasopiśmie Synergy opublikowano artykuł o komputerowym systemie diagnozy oka który pozwala na diagnozę chronicznej niewydolności nerek z dokładnością aż 96,8%.
W 2018 r. w magazynie Advances in Science, Technology and Engineering Systems Journal przedstawiono wyniki badań, w których uzyskano dokładność na poziomie 61,9% w diagnostyce choroby Alzheimera. Wykorzystano w badaniach urządzenie do cyfrowego przetwarzania obrazu.
- Zaburzenia w układzie oddechowym np.: alergie wziewne, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie zatok, zapalenie krtani
- Zaburzenia w układzie pokarmowym np.: przepuklina przełyku, nadkwasota żołądka, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, kamica pęcherzyka żółciowego, zapalenie wątroby, zapalenie trzustki, cukrzyca, zapalenie jelita grubego, przewlekłe zaparcia, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zespół jelita wrażliwego
- Zaburzenia w układzie sercowo – naczyniowym np.: nadciśnienie naczyniowo-nerkowe, choroba wieńcowa serca, stany przedzawałowe, uszkodzenia serca, żylaki kończyn dolnych
- Zaburzenia w układzie moczowym np.: przewlekłe zapalenie nerek, zapalenie prostaty, kamica nerkowa, rak nerki
- Zaburzenia w układzie płciowym np.: zapalenie macicy, endometrioza, rak macicy
- Zaburzenia w układzie hormonalnym np.: niedoczynność tarczycy, rak tarczycy, zapalenie tarczycy, cukrzyca typu 1
- Zaburzenia w układzie kostno – stawowym np.: zwyrodnienie kręgosłupa lędźwiowego
- Zaburzenia w układzie nerwowym np.: schizofrenia, nerwica, depresja, urazy czaszki, bóle głowy, migreny
- Zaburzenia skóry np.: łuszczyca
Prócz wymienionych wyżej zaburzeń, test z tęczówki oka pozwala na sprawdzenie postępów terapii, wyznaczenie priorytetów i dobór odpowiednich działań w kierunku zdrowia.
Tagi: irydolog tęczówka oka czytanie z oczu mapa plamki w oczach