HOMEOPATIA

Centrum Skutecznych Terapii Naturalnych "Naturopasja"

Homeopatia Częstochowa

czyli jedna z najskuteczniejszych metod terapii na świecie

Homeopatia to niezwykle skuteczny (i zdobywający coraz większą liczbę zwolenników) system medycyny niekonwencjonalnej.Został odkryty przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna już w 1796 r. W najwięskzym skrócie metoda ta polega na zastosowaniu ogormnie rozcieńczonych, inaczej zdynamizowanych substancji. W homeopatii stosuje się głownie substancje pochodzenia roślinnego i mineralnego. Leki dobiera się bardzo szczegółowo na bazie tzw. prawa podobieństw. Prawo to głosi że dana substancja podana w syokich stężeniach potrafi wywołać chorobę, natomiast podana w ultraniewielkich rozcieńczeniach potrafi tę chorobę zlikwidować. Proces stopniowego rozcieńczania substancji wyjściowej nazywa się dynamizacją. Wbrew pozorom im więskzy jest stopień synamizacji tym lek szybciej działa i ma silniejsze działanie. W takich krajach jak Niemcy, Szwajcaria czy Wielka Brytania metoda homeopatii jest w pełni uznana a nawet refundowana z państwowych funduszy zdrowia.

W swojej praktyce stosuję zarówno homeopatię klasyczną jak i kliniczą. Dopiero połączenie tych dwóch metod daje najlepsze i najskuteczniejsze rezultaty.Gdy zachodzi potrzeba doradzam także zażywanie preparatów kompleksowych np. z dziedziny homotoksykologii.


Jak rozpoznać dobrego homeopatę ?

1. Kwestia wykształcenia. Homeopata powienień ukończyć nie jedną ale kilka szkół nie tylko w zakresie homeopatii ale terapii naturalnych w szerokim rozumieniu tego słowa.
2. Znajomośc leków homeopatycznych. Dobry homeopata powienien posługiwać się ponad 100 leków. Dopiero wówczas możliwe jest precyzyjne dobranie leku do danej osoby. Każdy lek uwzględnia całośc wszystkich dolegliwości pacjenta a także jego charakter, osobowość i indywidualne cechy.
3. Doświadczenie praktyczne. Sprawdź czy homeopata prowadzi swój gabinet i jak długo. W homeopatii nabiera się doświadczenia przez lata.

 

 
globuli

Prowadzę konsultacje homeopatyczne zarówno stacjonarnie jak i online (telefon, wideorozmowa, skype).

 

Cena konsultacji stacjonarnej jak i online to 160 zł.

Dlaczego dobry homeopata (jeśli zna ponad 100 leków) to potrafi za ich pomocą usunąć tak dużo chorób?

Każdy lek homoepatyczny posiada szerokie zastosowanie opisane w pozycjach książkowych Materia Medica. Zadaniem homeopaty jest dobranie odpowiedniego leku zgodnie ze sztuką homeopatii do każdego pacjenta indywidualnie.

Jakie choroby najskuteczniej usuwam za pomocą homeopatii?

  • chroniczne zmęczenie towarzyszące boreliozie i chorobom odkleszczowym
  • wysypka skórna
  • zapalenie stawów
  • ból głowy
  • mgła mózgowa
  • lęki
  • kołatanie serca
  • zawroty głowy
  • urojenia

Strona w budowie

Strona w budowie

Strona w budowie

Strona w budowie

Strona w budowie

Treść akordeonu

Strona w budowie

Strona w budowie

Tagi: homeopatia homeopata częstochowa